آموزش فناوري
 

مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 دچار تغييراتي شده و ويژگي هاي جديدي به آن اضافه شده است كه شايد اغلب كاربران آيفون و آيپد هاي اپل از آن مطلع نباشند. در اين مقاله قصد داريم به معرفي 10 ويژگي يا تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 بپردازيم. با موبايل كمك همراه باشيد.

مقدمه‌اي در رابطه با تغييرات جديد مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11

همانطور كه مي‌دانيد iOS 11 به طور رسمي منتشر شده و هم اكنون كاربران آيفون و آيپد هاي مجهز به پردازنده 64 بيتي اپل قادر به دانلود و نصب آن هستند. اگر شما هم از اين دسته كاربران هستيد اما هنوز آپديت iOS 11 را بر روي دستگاهتان نصب نكرديد، مي‌توانيد از مقاله آموزش نصب iOS 11 ؛ چگونه آپديت رسمي iOS 11 را نصب كنيم؟ به عنوان راهنماي نصب iOS 11 استفاده كنيد.

با نصب iOS 11 مجموعه عظيمي از ويژگي ها و قابليت هاي جديد به دستگاهتان اضافه مي‌شود كه 13 مورد از كاربردي ترين آن ها را در مقاله معرفي ۱۳ مورد از بهترين ويژگي هاي جديد iOS 11 عنوان كرديم. اما مرورگر سافاري (Safari) هم در iOS 11 با تغييراتي همراه شده و ويژگي هاي جديدي به آن اضافه شده است كه اغلب كاربران از آن غافل مي‌شوند.

 

در اين مقاله قصد داريم به معرفي 10 ويژگي يا تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 بپردازيم. چنانچه در رابطه با هر يك از موارد نام برده شده نياز به اطلاعات بيشتري داشتيد، مي‌توانيد ضمن تماس با كارشناسان موبايل كمك از آن ها راهنمايي دقيق‌تري بخواهيد. با ما همراه باشيد.

 

 

مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 هوشمندتر از قبل عمل مي‌كند. زماني كه شما از طريق اين مرورگر به جستجو مي‌پردازيد، اطلاعات جستجوهايتان جمع‌آوري، ذخيره  و با ساير اپليكيشن‌ها اشتراك گذاري مي‌شوند. براي مثال اگر شما در مورد اطلاعات يك موقعيت مكاني در مرورگر سافاري (Safari) جستجو كنيد و پس از آن وارد برنامه ايميل (Mail) شويد، موقعيت مكاني جستجو شده در برنامه ايميل به صورت پيشنهادي براي اشتراك گذاري ارائه مي‌شود. به صورت كلي هوشمندتر شدن مرورگر Safari (سافاري) در iOS 11 از ويژگي ها و تغييرات جديد آن به شمار مي‌رود.

بيشتر بخوانيد: تعميرات آيفون XS Max اپل در موبايل كمك

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): رديابي پروازهاي هواپيمايي

 

مرورگر Safari (سافاري) در iOS 11 يك قابليت بسيار جالب را ارائه مي‌كند كه به موجب آن شما مي‌توانيد موقعيت پروازهاي هواپيمايي را به شكل دقيق رديابي كنيد. بدين منظور كافيست كه نام شركت هواپيمايي (Airline) و شماره پرواز را مثل عكس فوق در آدرس بار مرورگر سافاري تايپ كنيد و وضعيت آن پرواز را به صورت دقيق در مپ مشاهده نماييد.

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): جهش مابين تب هاي مختلف مرورگر با لمس سه بعدي

مرورگر سافاري در iOS 11 اين امكان را در اختيارتان قرار مي‌دهد تا بتوانيد با استفاده از لمس سه بعدي يا همان قابليت 3D Touch مابين تب هاي مختلف مرورگر جهش داشته باشيد. اين مسئله هم از ديگر ويژگي ها يا تغييرات جديد مرورگر سافاري در iOS 11 محسوب مي‌شود.

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): ديكشنري!

 

مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 مي‌تواند نقش يك ديكشنري سيار را هم ايفاء كند. به منظور استفاده از اين ويژگي جديد كافيست كه ابتدا كلمه Define را در ابتداي آدرس بار مرورگر سافاري (Safari) تايپ و بعد از گذاشتن فاصله، كلمه اي كه تمايل داريد معناي آن پيدا شود را هم تايپ كنيد. بدين ترتيب حتي بدون نياز به لمس گزينه Go شاهد ارائه معناي آن كلمه و نحوه تلفظ ن خواهيدآن خواهيد بود. پس مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 مي‌تواند نقش ديكشنري همراهتان را هم ايفاء كند.

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): جلوگيري از رديابي كاربر

مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 به يك ويژگي امنيتي بسيار جالب مجهز شده كه به موجب آن اپل اجازه نمي‌دهد هيچ سايت و مرجعي بتواند موقعيت مكاني و اطلاعات كاربر را رديابي كند. همچنين اين قابليت منجر مي‌شود تا كاربران با تبليغات مزاحم كمتري هم مواجه شوند و به نوعي پتانسيل حفظ حريم خصوصي و ضريب امنيت آن ها افزايش يابد. اين مسئله هم از ديگر ويژگي ها يا تغييرات جديدي است كه در مرورگر سافري (Safari) سيستم عامل iOS 11 شاهد آن هستيم.

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): تبديل واحد هاي اندازه گيري

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11

يكي ديگر از ويژگي هاي بسيار جالب و جديدي كه در iOS 11 شاهد آن هستيم، مربوط به امكان تبديل واحد هاي اندازه گيري و انجام برخي از عمليات هاي رياضي ساده مي‌شود. براي مثال شما مي‌توانيد با تايپ عبارت “15 meters in feet” در آدرس بار مرورگر سافاري (Safari) بفهميد كه 15 متر دقيقا برابر با چند فوت است. اين قابليت كاربردي هم از ديگر ويژگي هاي جديدي و جالب سافاري در iOS 11 به شمار مي‌رود.

بيشتر بخوانيد: تعميرات آيفون X اپل در موبايل كمك

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): ويديو پلير داخلي جديد

مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 به يك ويديو پلير داخلي جديد هم مجهز شده كه رابط كاربري متفاوتي را ارائه مي‌كند. براي مثال بخشي براي تنظيم ميزان شدت صداي ويديوهاي در حال پخش در گوشه سمت راست و بالاي صفحه ارائه شده و نوار تايم لاين هم به بخش زيرين صفحه منتقل شده است. به صورت كلي طراحي جديدي ويديو پلير داخلي مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 از ديگر ويژگي ها يا تغييرات جديد آن به شمار مي‌رود كه لازم بود به آن اشاره كنيم.

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): اسكرول سريع تر

برخلاف نسخه هاي قبلي مرورگر Safari (ُافاري) كه حالتي منحصر به فرد و نسبتا كند را به منظور اسكرول كردن در صفحات وب ارائه مي‌كردند، در iOS 11 اسكرول كردن در اين مرورگر به شكل سريع تري انجام مي‌شود. شايد اين مسئله در حين استفاده از مرورگر سافاري (Safari) چندان براي شما قابل درك نباشد، اما اگر دقت كافي داشته باشيد متوجه اين مسئله خواهيد شد.

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): بلاك كردن كوكي هاي جديد

كوكي هاي بسيار كاربردي هستند اما ممكن است در برخي شرايط بنا به دلايل خاص تمايل نداشته باشيد كه كوكي هاي سايت هاي مختلف و جديد در حافظه آيفون شما ذخيره شوند. براي جلوگيري از اين مسئله، مرورگر Safari (سافاري) در iOS 11 يك ويژگي جالب را ارائه مي‌كند كه به موجب آن ذخيره كوكي سايت هايي كه به آن ها مراجعه مي‌كنيد در حافظه گوشي غيرممكن مي‌شود. اين مسئله هم از ديگر ويژگي يا تغييرات جديد مرورگر سافاري در iOS 11 است.

بيشتر بخوانيد: تعميرات آيفون 8 اپل در موبايل كمك

10 تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari): متوقف كردن دسترسي به دوربين و ميكروفون

اپل هميشه به حفظ حريم خصوصي كاربران اهميت مي‌دهد و باز هم در مرورگر Safari (سافاري) سيستم عامل iOS 11 يك ويژگي جالب و امنيتي ديگر را ارائه كرده است. به موجب اين ويژگي كاربران مي‌توانند دسترسي احتمالي سايت هاي مختلف به دوربين و ميكروفون آيفون را متوقف كنند. بنابراين بدين صورت مطمئن خواهيد بود كه هيچ سوء استفاده‌اي از طريق دوربين و ميكروفون دستگاه از جانب سايت هايي كه به آن ها مراجعه مي‌كنيد به عمل نمي‌آيد.

 

جمع‌بندي

همانطور كه مشاهده كرديد در اين مقاله به معرفي 10 ويژگي يا تغيير جديد مرورگر سافاري (Safari) در iOS 11 پرداختيم. چنانچه در رابطه با هر يك از موارد نام برده شده نياز به اطلاعات بيشتري داشتيد، مي‌توانيد ضمن تماس با كارشناسان موبايل كمك از آن ها راهنمايي دقيق‌تري بخواهيد.

mobilekomak


نوشته شده در تاريخ ۴ مهر ۱۳۹۸ توسط سياوش يزداني
نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراح بیگ سایت